Yükleniyor..
Kalkış Noktası
Varış Noktası
Yolculuk Tarihi
BUGÜN
YARIN
En Ucuz Samsun Otobüs Bileti
290’dan fazla otobüs firmasının
fiyatlarını karşılaştır, en iyi seferleri bul
Yukarı Çık
Samsun Hakkında

Karadeniz Bölgesi'nin orta bölümünde yer alan Samsun, uzun zamandan bu yana büyük şehir statüsünde yer alır. Tarihte bilinen ilk adı "Amisos" olan Samsun'da Gaşkalar, Frigler, Hititler, Kimmerler ve Persler belli dönemlerde kontrolü ele almışlardır. Muhteşem bir limana sahip olan Samsun'un bu yönü Evliya Çelebi'nin çeşitli eserlerde övgüyle dile getirilmiştir. 19 Mayıs 1919 tarihinden dolayı şehir, kurtuluş döneminin sembolik yerlerinden biri olarak kabul görür. Karadeniz'in en modern şehri olarak öne çıkan Samsun, her sene çok sayıda yerli ve yabancı turist ağırlıyor. Hemen şimdi en ucuz Samsun otobüs bileti fiyatları için Forss.com.tr üzerinden seferlere göz atabilirsiniz.

Samsun'da Nereler Gezilir?

Karadeniz'in başkenti gibi görülen Samsun'da sevdiklerinizle beraber pek çok tarihi mekânla ya da doğal alanla buluşabilirsiniz. Samsun ziyaretinizde gezi programınıza; Samsun Onur Anıtı, Bandırma Vapuru Müzesi, Amazon Köyü, Gazi Müzesi, Samsun Kalesi, Tekeköy Mağarası ve Amisos Tepesi'ni mutlaka dahil etmelisiniz.

Samsun'da Nerede Kalınır?

Samsun'da çoğunlukla tatil köylerinde yer alan pansiyonlar ve şehir otelleri tercih ediliyor. Samsun şehir merkezinde, sahil boyunca uzanan oteller, harika bir manzara sunuyor; ancak daha uygun bütçeler için iç bölümlerde yer alan konaklama seçenekleri değerlendirilebilir.

Samsun'da Ne Yenir?

Samsun'un yöresel lezzetleri başınızı döndürecek cinsten. Şehirle özdeşleşen geleneksel lezzetlerden bazı şunlardır: kağıtta hamsi, mantarlı pilav, baklalı yaprak dolması, halukça, cevizli mantı, Samsun böreği, tirit. Samsun otobüs bileti fiyatları arasında karşılaştırma yapmak için Forss.com.tr sitesini kontrol edebilirsiniz.

 

Yukarı Çık