Yükleniyor..
Kalkış Noktası
Varış Noktası
Yolculuk Tarihi
BUGÜN
YARIN
En Ucuz İzmir Otobüs Bileti
290’dan fazla otobüs firmasının
fiyatlarını karşılaştır, en iyi seferleri bul
Yukarı Çık
İzmir Hakkında

Sadece Ege Bölgesi'nin değil, Tüm Türkiye'nin gözbebeği olan İzmir, Türkiye'nin en çağdaş, en demokrat ve özgürlükçü şehri olarak bilinir. Nüfusu 4 milyonun üzerine çıkan İzmir, Türkiye'nin 3. büyük şehridir. Komşuları arasında Aydın, Manisa ve Balıkesir yer alır. Çeşme, Urla, Seferihisar gibi popüler tatil destinasyonlarına ev sahipliği yapan kent, her sene yüzbinlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. Çok sayıda medeniyetin yolunun İzmir'den geçmiş olması, yoğun bir kültürel mirasın birikmesine yol açmıştır. Geleneksel İzmir Fuarı ve limanlarıyla ekonominin kalelerinden olan kentin sosyo-kültürel anlamda kendine has, özgün bir profili bulunur. Konak, Balçova, Bornova, Karabağlar, Bergama, Buca, şehrin önemli ilçeleri arasında gösterilebilir. En ucuz İzmir otobüs bileti fiyatları konusunda bilgi almak için Forss.com.tr üzerinden 290+ firmanın seferlerine ulaşabilirsiniz. 

İzmir'de Nereler Gezilir?

İzmir şehir merkezinde Kızlarağası, Kemeraltı Çarşısı, Konak Meydanı, Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Balçova Teleferik, Tarihi Asansör, Bornova Küçükpark, İzmir Kültürpark, Kadifekale, Agora, Saat Kulesi gibi yerler her daim büyük ilgi görüyor.

İzmir'de Nerede Kalınır?

İzmir nihayetinde turistik bir şehir olduğu için otellerin önemli bir bölümü tatil bölgelerinde toplanmıştır. Yaz aylarında kıyı bölümlerindeki apart oteller, pansiyonlar, büyük otellerde yer bulabilmek zor olabiliyor. Bu nedenle Ilıca, Alaçatı, Çeşme Merkez, Urla, Seferihisar gibi yerlerde konaklamak isteyenlerin erken rezervasyon yapmaları önemlidir. İzmir merkezde şehir otelleri büyük ölçüde Alsancak, Konak, Çankaya civarında toplanmıştır. Ayrıca Basmane Tren Garı'nın hemen karşısında şirin bir "Oteller Sokağı" bulunur.

İzmir'de Ne Yenir?

Deniz ürünleri ve otlar, İzmir'de geleneksel lezzetlerin temelini oluşturur. Çeşme kumrusu, lokma, keşkek, boyoz, İzmir tulumu, İzmir köfte ve kol böreği şehirle bütünleşmiş lezzetler arasında sıralanabilir. Hemen şimdi en uygun İzmir otobüs bileti fiyatları için Forss.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yukarı Çık