Yükleniyor..
Kalkış Noktası
Varış Noktası
Yolculuk Tarihi
BUGÜN
YARIN
En Ucuz Antalya Eskişehir Otobüs Bileti
290’dan fazla otobüs firmasının
fiyatlarını karşılaştır, en iyi seferleri bul
Yukarı Çık
Eskişehir Hakkında

Özellikle son yıllarda müthiş bir değişim yaşayan Eskişehir, bir anda turizmin gözdesi haline geldi. Modern ve temiz görünümüyle adeta romantik bir Avrupa şehrini anımsatan Eskişehir, uzun zaman sonra kendisini ziyaret edenleri bir hayli şaşırtıyor. Genç kitlenin ağırlıkta olduğu bu dinamik şehirde şu an için 800 bin civarında insan yaşıyor. Karasal iklimin hüküm sürdüğü Eskişehir, yapılan araştırmalara göre Türkiye'nin en yaşanılabilir şehirleri arasında gösteriliyor. İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan şehrin komşuları arasında Ankara, Konya, Bilecik, Afyon ve Bolu yer alıyor. Tam bir üniversite şehri olarak öne çıkan Eskişehir'de nüfus genelde merkezde toplanmış durumda. En ucuz Eskişehir otobüs bileti için Forss.com.tr üzerinden 290+ firmanın seferlerine ulaşabilirsiniz. 

Eskişehir'de Nereler Gezilir?

Öğrencilerin büyük bir renk ve canlılık kattığı Eskişehir'de gezilecek yerler çoğunlukla aynı alanda toplanmıştır. Sazova Parkı, Porsuk Çayı, Odunpazarı Evleri, Kurşunlu Camii, Lüle Taş Müzesi, Balmumu Heykeller Müzesi, Han Antik Kent, Midas Anıtı, Eskişehir'de sevdiklerinizle beraber gezebileceğiniz yerlerden sadece birkaçı. Oldukça romantik bir şehir görünümünde olan Eskişehir, son yıllarda Venedik'e sıklıkla benzetiliyor.

Eskişehir'de Nerede Kalınır?

Eskişehir merkez otelleri daha çok Doktorlar Caddesi ve Adalar civarında yoğunlaşıyor. Odunpazarı'nda yer alan ve restore edilmiş tarihi evlerse, turistler için fantastik bir seçenek. Öte yandan Porsuk Çayı'nın çevresinde de çok sayıda konaklama seçeneği ile karşılaşabileceğinizi belirtelim.

Eskişehir'de Ne Yenir?

Eskişehir bir geçiş bölgesi olduğu için çok farklı kültürlerden etkilenmek durumunda kalmıştır. Yöresel lezzetlerde genelde Balkan göçmenlerinin mutfak kültürü baskındır. Genelde hamur işleri ve buğdayın başrolde olduğu yemekleriyle bilinir. Haşhaşlı bükme, balaban, met helvası, labada dolması ve çibörek sıkça tüketilir. Forss.com.tr ile en uygun Eskişehir otobüs bileti fiyatları arasında kıyaslamalar yapabilirsiniz.

Yukarı Çık