Yükleniyor..
Kalkış Noktası
Varış Noktası
Yolculuk Tarihi
BUGÜN
YARIN
En Ucuz Ankara Çanakkale Otobüs Bileti
290’dan fazla otobüs firmasının
fiyatlarını karşılaştır, en iyi seferleri bul
Yukarı Çık
Çanakkale Hakkında

Özellikle yakın dönem tarihimiz için çok kutsal bir şehir olan Çanakkale, boğazın iki yakasında kurulmuştur. Hem Marmara hem de Ege Denizi’ne kıyısı olan şehrin tarihte bilinen ilk adı “Troas” şeklindeydi. 1. Dünya Savaşı’nda İtilaf devletlerine karşı kahramanlık destanının yazıldığı yer olan Çanakkale’de binlerce şehidimizin kanı döküldü. Tarih ve kültür turizmi açısından çok önemli bir şehir olan Çanakkale’yi her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının yerinde görmesi gerekiyor.

Çanakkale’de Nereler Gezilir?

550 bin nüfusu bulunan Çanakkale’yi ortalama 3 günde gezmeniz mümkün. Çanakkale’ye adım attığınızda Gelibolu Milli Parkı, Babakale, Troya Antik Kenti, Kazdağları, Bozcaada, Gökçeada, Assos ve Biga gibi popüler yerlerden oluşan bir gezi programı yapmayı ihmal etmeyin. En ucuz Çanakkale otobüs bileti için Forss.com.tr üzerinden tüm çanakkele otobüs seferi yapan firmaların sefer ve saatlerini görebilirsiniz.

Çanakkale’de Nerede Kalınır?

Kahramanlık destanlarının yazıldığı şehir, yakın tarihe meraklı yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Çok sayıda sinema filmine de ev sahipliği yapan Çanakkale’de özellikle kıyı bölgelerde çok sayıda otel seçeneği sizi bekliyor. İç bölümlerde ise şehir otelleri ve pansiyonlar bulunuyor.

Çanakkale’de Ne Yenir?

Çanakkale mutfağında deniz mahsulleri ve sebze yemekleri ön planda. Meşhur lezzetler arasında tumbi, melki, midye dolma, börülce köftesi, patlıcan kapama, ovmaç çorbası ve balık ezmesi yer alıyor. Forss.com.tr sitesi, her dönem uygun Çanakkale otobüs bileti fiyatları ile hizmet vermeye devam ediyor.

Yukarı Çık