Yükleniyor..
Kalkış Noktası
Varış Noktası
Yolculuk Tarihi
BUGÜN
YARIN
En Ucuz Ankara Bursa Otobüs Bileti
290’dan fazla otobüs firmasının
fiyatlarını karşılaştır, en iyi seferleri bul
Yukarı Çık
Bursa Hakkında

Uzunca bir süre Osmanlı Devleti’ne başkentlik yaptığı için tarihimiz adına çok önemli bir şehir olan Bursa, aynı zamanda kültür turizminin de önemli bir temsilcisidir. Dünyaca ünlü kayak merkezinden dolayı kış aylarında da büyük ilgi gören şehir, “Evliyalar Diyarı” olarak biliniyor. Türkiye’nin üç büyük şehrine de oldukça yakın bir konumda olması, Bursa’nın popülerliğinde oldukça önemli bir etken. 3 milyona yaklaşan nüfusuyla Bursa, oldukça hızlı bir şekilde büyüyor. “Yaşanabilir Şehirler” konulu araştırmalarda üst sıralarda yer almayı başaran Bursa’nın Osmangazi, Orhangazi, Nilüfer, İnegöl, Gemlik, Mudanya, İznik gibi ilçeleri bulunuyor. En ucuz Bursa otobüs bileti için Forss.com.tr sitesini güncel olarak takip etmelisiniz.

Bursa’da Nereler Gezilir?

Bursa; tarihi hanların, camilerin, medreselerin dikkat çektiği özel bir coğrafya. Ulu Camii, Türk İslam Eserleri Müzesi, Atatürk Evi, Oylat Kaplıcası, Uludağ Kayak Merkezi, Gölyazı, Muradiye Camii, Cumalıkızık, Bursa şehrinde görmeye değer yerler arasında sıralanabilir.

Bursa’da Nerede Kalınır?

Türkiye’nin en büyük 4. şehri olarak kabul edilen Bursa’da konaklama açısından çok sayıda alternatif söz konusu. Kış turizmi için şehre gelenleri bu temaya uygun butik oteller bekliyor. Oteller ise daha çok merkezde ve Osmangazi’de toplanmıştır. Kaplıca otelleri ise daha çok Çekirge semtinde bulunuyor.

Bursa’da Ne Yenir?

Bursa denince akla gelen ilk lezzet doğal olarak İskender Kebabı. Bunun dışında meşhur kestane şekeri, İnegöl köfte, Kemalpaşa tatlısı, cantık, şehirle özdeşleşmiş lezzetler arasında yer alır. Bursa otobüs bileti fiyatları Forss.com.tr sitesinde oldukça uygun, kaçırmayın!

Yukarı Çık