Yükleniyor..
Kalkış Noktası
Varış Noktası
Yolculuk Tarihi
BUGÜN
YARIN
En Ucuz Ankara Otobüs Bileti
290’dan fazla otobüs firmasının
fiyatlarını karşılaştır, en iyi seferleri bul
Yukarı Çık
Ankara Hakkında

Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan Ankara, aynı zamanda İstanbul’dan sonra en büyük ikinci şehir olarak kabul ediliyor. Yaklaşık 5 bin yıllık bir geçmişi olan Ankara’da, Friglerden Perslere,  Makedonyalılardan Selçuklulara pek çok medeniyetin izine rastlamak mümkün. 6 milyona yakın nüfusu bulunan başkent Ankara, İç Anadolu Bölgesi’nde Eskişehir, Çankırı, Kırşehir, Bolu, Konya gibi şehirlerle sınır komşusu durumunda. Başkent olması nedeniyle şehirde özellikle yakın tarihimizi yansıtan çok sayıda kültürel mekân bulunuyor. Forss.com.tr ayrıcalığıyla Ankara otobüs bileti fiyatları hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Ankara’da Nereler Gezilir?

Çok uzun zamandır Ankara, turizm açısından denize sahip olan bazı şehirlerin gölgesinde kaldı. Bu durumu kırmak için Ankara’ya çok sayıda yatırım yapıldı. Ankara’ya geldiğinizde ziyaret edebileceğiniz 50’nin üzerinde müze bulunuyor. Kurucu liderimiz Atatürk’ün yattığı Anıtkabir, TBMM Meclisi, Atakule, Ankara Kalesi ve Ankara Evleri, başkentte es geçmemeniz gereken diğer yerler arasında.

Ankara’da Nerede Kalınır?

Diğer büyükşehirlerde olduğu gibi Ankara’da da oteller hemen hemen bütün ilçelere yayılmış durumda. Tunalı Hilmi ve Kızılay taraflarında otellerin yoğunluk kazandığını görebilirsiniz. Tarihi konaklarda özel bir konaklama deneyimi için Beypazarı’na gitmeniz gerekiyor. Memurların yoğun şekilde yaşadığı Ankara’da mutlaka bütçenize uygun bir konaklama seçeneğiyle karşılaşabilirsiniz.

Ankara’da Ne Yenir?

Kendine has bir kültürü olan Ankara’nın meşhur lezzetleri arasında Ankara tava, Ankara simidi, Beypazarı güveci, tatmak tiridi, şibit tatlısı, Beypazarı kurusu ve dutmaç, ön plana çıkıyor. En ucuz Ankara otobüs bileti için  Forss.com.tr adresini takip etmeniz yeterli olacaktır.

Yukarı Çık