Yükleniyor..
Kalkış Noktası
Varış Noktası
Yolculuk Tarihi
BUGÜN
YARIN
En Ucuz Afyon Otobüs Bileti
290’dan fazla otobüs firmasının
fiyatlarını karşılaştır, en iyi seferleri bul
Yukarı Çık
Afyon Hakkında

Ege Bölgesi'nin doğusunda yer alan Afyonkarahisar; dünyaca ünlü kaplıcaları, sucuğu ve kaymağıyla ön plana çıkıyor. Ege ve İç Anadolu arasında bir köprü niteliğine sahip olan şehirde karasal iklimin etkileri görülüyor. Afyonkarahisar; Konya, Isparta, Kütahya, Uşak, Burdur gibi şehirlerle komşu durumunda. Afyonkarahisar'ın haşhaş, yumurta, ekmek kadayıfı, lokum ve sucuk konusunda öncü coğrafyalardan biri olması, şehri ekonomik anlamda ayakta tutuyor. En ucuz Afyonkarahisar otobüs bileti için Forss.com.tr üzerinden afyon seferlerine göz atabilirsiniz.

Afyonkarahisar'da Nereler Gezilir?

Afyonkarahisar'a gelen yerli ve yabancı turistler genellikle şifalı kaplıcaların yolunu tutmayı tercih ediyor. Bu kaplıcalarda yorgunluğunuzu atıp şehir turuna çıkabilirsiniz. Afyonkarahisar şehir merkezinde olmasından dolayı Afyon Kalesi'ni ziyaret edebilir, bu görkemli yapıyı yakından inceleme şansı edinebilirsiniz. Diğer yandan yine merkeze yakın olan Ulu Camii, Sultan Divani Mevlevihanesi, İscehisar Peri Bacaları, Frig Vadisi gibi mekanları keşfedebilirsiniz.

Afyonkarahisar'da Nerede Kalınır?

Afyon'da yer alan otellerin önemli bir bölümü kaplıca hizmeti veriyor. Sağlık turizminin önemli temsilcilerinden biri olan Afyon'da özellikle de kalabalık ailelere hizmet veren uygun oteller bulmanız mümkün. Bilhassa İhsaniye ve Gazlıgöl bölgelerinde otel seçeneklerinin daha da arttığı görülüyor.

Afyonkarahisar'da Ne Yenir?

Uygun Afyonkarahisar otobüs bileti fiyatları ile şehre geldiğinizde yeme içme konusundaki alternatifler adeta başınızı döndürecek. Afyonkarahisar, damak zevkine düşkün olanlar için oldukça ideal bir yer. Sucuğundan kaymağına, lokumundan sarmasına, haşhaşlı böreğinden çullama köftesine pek çok özgün lezzet sizleri bekliyor. En uygun afyon otobüs bileti için forss.com.tr size en ideal seferleri listeler.

Yukarı Çık