Yükleniyor..
Kalkış Noktası
Varış Noktası
Yolculuk Tarihi
BUGÜN
YARIN
En Ucuz Adıyaman Otobüs Bileti
290’dan fazla otobüs firmasının
fiyatlarını karşılaştır, en iyi seferleri bul
Yukarı Çık
Adıyaman Hakkında

Oldukça eski bir yerleşim merkezi olan Adıyaman Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin batı bölümünde yer alıyor. Kommagene uygarlığına uzunca bir süre ev sahipliği yapan Adıyaman; Gaziantep, Malatya, Kahramanmaraş gibi şehirlere oldukça yakın. Ünü tüm dünyaya yayılmış olan Nemrut Dağı gibi bir güzelliği bünyesinde barındıran Adıyaman’ın 600 bin civarında nüfusu bulunuyor. En ucuz Adıyaman otobüs bileti için en doğru adresin Forss.com.tr olduğunu unutmayın.

Adıyaman’da Nereler Gezilir?

Farklı kültürlerin kesişme noktası olan Adıyaman’da pek çok tarihi cami, hamam, köprü ve mağara yer alıyor. Adıyaman’a gelen yerli ve yabancı turistler öncelikle meşhur Nemrut Dağı’nı ziyaret ediyor. UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmeyi başarmış olan Nemrut Dağı, Kahta ilçesinde bulunuyor. Arsameia Ören Yeri, Yeni Kale, Kadınlar Anıt Mezarı, Haydaran Kaya Mezarları ve Atatürk Barajı, şehirde mutlaka görmeniz gereken yerler arasında yer alıyor.

Adıyaman’da Nerede Kalınır?

Adıyaman’da gezilecek yerler genellikle dağınık olduğu için konaklama seçenekleri de şehrin her noktasına yayılmış durumda. Adıyaman’a geldiğinizde hem merkezde hem de şehir dışında bütçenize uygun pek çok otel ve pansiyonla karşılaşabilirsiniz.

Adıyaman’da Ne Yenir?

Adıyman’a gelip de geleneksel lezzetleri keşfetmemek olmaz. Geleneksel yemeklerde baharatın ve özellikle de acının ön planda olduğu görülüyor. Adıyaman dendiği zaman akla gelen ilk lezzetler arasında çiğköfte, besni tavası, pirpirim cacığı, basalla ve topak helvası yer alıyor. En uygun Adıyaman otobüs bileti fiyatları Forss.com.tr adresinden karşınıza çıkacaktır.

Yukarı Çık