Yükleniyor..
Kalkış Noktası
Varış Noktası
Yolculuk Tarihi
BUGÜN
YARIN
En Ucuz Adana Otobüs Bileti
290’dan fazla otobüs firmasının
fiyatlarını karşılaştır, en iyi seferleri bul
Yukarı Çık
Adana Hakkında

Çukurova’da, Torosların gölgesinde yer alan Adana; Mersin, Hatay, Osmaniye gibi önemli şehirlerle sınır komşusudur. Türkiye’nin en sıcak şehirlerinden biri olarak dikkat çeken Adana, 2 milyonun üzerine çıkan nüfusuyla büyük metropoller arasında kabul görüyor. En ucuz Adana otobüs bileti için Forss.com.tr sitesinden size uygun adana seferlerine göz atmanız yeterli olacaktır.   

Adana’da Nereler Gezilir?

Akdeniz’in sevilen şehri Adana denildiği zaman akla genelde yoğun yemek kültürü geliyor. Oysa konumu itibariyle pek çok medeniyete ev sahipli yapmış Adana, tarihsel ve kültürel açıdan büyük bir hazine barındırıyor. Adana’ya geldiğinizde gezi planınızı daha çok Çukurova, Seyhan ve Yüreğir bölgelerinde yoğunlaştırabilirsiniz.

Adana’da Nerede Kalınır?

Adana’da konaklama seçenekleri arasında merkez otelleri ön plana çıkıyor. Özellikle Seyhan bölgesinde yer alan oteller, şehre dışarıdan gelenlerin ilk tercihi oluyor. Alternatif olarak şehir merkezine yakınlığından dolayı Yüreğir ilçesindeki konaklama seçenekleri de ilgi görüyor; ancak merkeze bir nebze uzak olmasından dolayı Çukurova ilçesindeki oteller, bir alternatif olarak görülüyor. Gezilecek alanlara yakınlığından dolayı İnönü Caddesi’nde yer alan otelleri inceleyebilirsiniz.

Adana’da Ne Yenir?

Adana denildiği zaman akla gelen ilk figürlerden bir tanesi de şehre mal olmuş lezzet durakları. Köklü bir mutfak geleneği olan Adana’da neredeyse her adım başı, orijinal bir yeme içme mekanıyla karşılaşabilirsiniz. Tahmin edileceği üzere Adana’nın en meşhur lezzeti, bölgenin adeta sembolü olan kebabıdır. Adana kebabı dışında  humus, şırdan, Adana lahmacunu, bici bici, karsambaç gibi özel lezzetleri tadabilirsiniz. İdeal Adana otobüs bileti fiyatları sadece Forss.com.tr adresinde.

Yukarı Çık